Rakúsky kráľ opíc (z archívu)  

Zverejnené 24.05.2020 00:59   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Double IPA #Brew Age

Neviem nejako racionálne zdôvodniť, prečo zo všetkých doteraz vyskúšaných rakúskych pivovarov, je mi najsympatickejší práve viedenský Brew Age. Nejakú podvedomú rolu pravdepodobne hrá aj to, že pred viac než desiatimi rokmi rýchlo naskočili do ešte nie tak rozbehnutého vlaku remeselných pív a neostali pri rakúskych alebo nemeckých klasikách, ale v ich portfóliu sa dajú nájsť rôzne druhy íp, stoutov, ale najviac experimentujú so štýlom barley wine. Dnes sa spriatelíme s ich imperial IPA nazvanou Affenkönig alebo Kráľ opíc.

» čítaj ďalej

Lovenie islandského vlka (z archívu)  

Zverejnené 10.05.2020 21:28   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#IPA #Borg Brugghús

Niečo málo sa mi už dostalo pod jazyk aj z islandskej pivnej scény. Pre našinca je to stále určite exotika. Borg Brugghús je jeden z najhyperaktívnejších a najprogresívnejších pivovarov z tohoto severského ostrova. Založený bol v roku 2010 a odvtedy v ňom navarili množstvo druhov pív. Pri tomto pivovare sa to dá povedať aj úplne presne. Každý štýl a várky sú očíslované, dokonca číslujú aj testovacie pivá a rôzne kooperácie. Momentálne sú pri čísle 65. Jeden z ich úplne prvých receptov vo fľaši sme dostali do daru od kamošov, ktorí tam istý čas pobudli. Vďaka M&M!

» čítaj ďalej

Filmová Anežka  (88/100)

Zverejnené 08.05.2020 21:36   |   autor: adrik   |   diskusia: 1
#Brown Ale #Padre Brewing Company

Ďalšia zaujímavá vec od "nového" Padreho. Poďme bez zbytočných vecí priamo na vec.

» čítaj ďalej

Pivo z džungle  (78/100)

Zverejnené 06.05.2020 13:19   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Fruit IPA #Kešov Sídliskový Pivovar

Trošku zdravého lokálneho pivného lokálpatriotizmu nikoho nezabije. Kešov Sídliskový Pivovar sa doteraz v našich končinách predstavil s dvoma pivami: jesenným šípkovým špeciálom Dart a medom a zázvorom vychuteným wheatbeerom Pereš (neperem, Pereš je košická mestská časť a tými sa Kešo inšpiroval vo svojej sídliskovej produkcii). Novinkou v tejto sérii je Džungľa (najmenšia MČ Košíc) - grapefruit IPA. Za zmienku stoja aj kreslené tématické etikety. Mať vykerované Tesco by som ale nechcel ;) Som zvedavý, aký pivný štýl bude navarený pre Furču alebo KVP.

» čítaj ďalej

Ležiakový šrác z východu  (81/100)

Zverejnené 04.05.2020 14:19   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Czech Premium Pale Lager #Padre Brewing Company

Nie som veľmi ležiakový typ. Ak mám na výber, ležiak si v deväťdesiatichdeviatich prípadov zo sto nevyberiem. Niekedy dokonca skončím radšej pri nealku :) Našťastie sa dajú nájsť aj poctivé a piteľné ležiaky. Do tohoto štýlu sa pustil napríklad aj Padre vo svojom novom doupěti v Prešove. Po Helles Pils navaril svetlý český ležiak so studeným chmelením, ktorý dostal názov Loveboy
Pod čiarou a s odstupom času musím uznať, že mi jeho výtvory z Prešova chutia oveľa viac ako tie z Rožňavy alebo Hostinca.

» čítaj ďalej

Odriekavanie pivnej mantry (z archívu)  

Zverejnené 03.05.2020 15:35   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Doppelbock #Rodinný Pivovar Zichovec

Nebojím sa napísať, že Rodinný pivovar Zichovec nevie uvariť normálne pivo. U málokoho v Česko-Slovensku by ste našli dlhší zoznam šialeností, ktoré vymysleli a úspešne navarili. O dobrej piteľnosti nehovoriac. Tak len schálne zopár ich posledných výtvorov: Sour passion fruit + guava (verzia s passion fruit je parádne pitíčko nielen v lete na teráske), Mango milkshake NEIPA (úplna úchylarčina = mliečny koktejl teleportovaný z USA päťdesiatych rokov s pivom a mangom!) a rôzne dvakrát chmelené double IPY a NEIPY. Jedným slovom - MASAKER!

» čítaj ďalej

Pivná marmeláda  (73/100)

Zverejnené 01.05.2020 21:38   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Fruit Beer #To Øl

Dánsky kočovný pivovar sa okrem šialených kyseláčov a mohutných stoutov môže pochváliť aj rôznymi špecialitami, stále držiac si svoj nadštandart. Ako mnoho iných aj toto pivo bolo navarené v belgickom pivovare De Proefbrouwerij.

» čítaj ďalej

Štátom schválená droga (z archívu)  

Zverejnené 26.04.2020 21:15   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#IPA #Tempest Brewing Co.

Aldous Huxley bol anglický spisovateľ a filozof, ktorého preslávil hlavne dystopický román Brave new world (v preklade Koniec civilizácie alebo Prekrásny nový svet). Kritici ho dávajú za roveň ku knihám 1984 od Orwella alebo My od Zamjatina. Sociálna štruktúra jeho svetového štátu funguje na princípe Fordovho bežíaceho pásu, kde sú najdôležitejšie prvky sériová výroba, súdržnosť, predvídateľnosť a spotreba tovaru na jedno použitie. Kastovná spoločnosť, ľudské embryá sa pestujú v skúmavkách, učenie prebieha počas spánku a spokojnosť sa umelo zvyšuje za cenu straty citov a emócii. Akékoľvek pocity členovia komunity riešia antidepresívami a halucinogénnou drogou nazvanou soma.

» čítaj ďalej

Tanec v mesačnom svite  (87/100)

Zverejnené 24.04.2020 17:48   |   autor: Vlado   |   diskusia: 0
#Imperial Hazy IPA #Northern Monk Brew Co. #Wylam Brewery

Hazy šialenstvo od tancujúceho Wyliama v "mesačnom svite". Aj takto možem nazvať pivo, ktoré mám dnes na košovku. Pre mňa opať moj oblúbený stýl piva a taktiež novo objavený pivovar - Northern Monk Brew Co.

» čítaj ďalej

Spomienky na Berlín  

Zverejnené 22.04.2020 12:52   |   autor: vlado   |   diskusia: 0
#Ratsherrn Brauerei #Brewer's Tribute #Stone Brewing #BRLO

Berlin - malé / veľké, lacné / drahé, čisté / špinavé mesto (zaintresovaní pochopia :)) Mesto ktoré navštevujem veľmi rád pre jeho bohatú ponuku koncertov, atmosfére a samozrejme aj pre pivné potulky. Cieľom tohoto výletu bol ako iná, koncert. Dnes to padlo na the KIDS, belgickí veteráni hrajúci od roku 1976.

» čítaj ďalej

[1] [2] [3] [4] [5] 6[7] [8] [9] [10]