Za studena chmelený kyseláč  (71/100)

Zverejnené 03.08.2020 23:31   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Wild Specialty Beer #Garden Brewery

Z malého chorvátskeho pivovaru the Garden Brewery som ešte nič nekoštoval, takže keď som uvidel húf všetkých tých kyseláčov, ktorým sa venujú, musel som si aspoň jeden vybrať. Najzaujúmavejší mi prišiel za studena chmelený kyseláč s prekvapivým názvom Dry-Hopped Sour.

» čítaj ďalej

Návšteva De Koningshoeven brewery (La Trappe) (z archívu)  

Zverejnené 02.08.2020 22:54   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Belgian Blond Ale #Witbier #Dubbel #Dunkles Bock #Belgian Dark Strong Ale #Tripel #Quadrupel #Bierbrouwerij de Koningshoeven - La Trappe Trappist

Oficiálne označenie trapistické pivo sa zaviedlo Medzinárodnou asociáciou trapistov (International Trappist Association) v roku 1997. Dovtedy sa všetky pivá varené v kláštoroch označovali jednoducho "abbye beers" (Bières d'Abbaye alebo Abdijbier). V súčasnosti varí trapistické pivo až 14 kláštorných pivovarov. Šesť v Belgicku, dva v Holandsku a po jednom vo Francúzsku, Rakúsku, USA a najnovšie aj v Taliansku, Španielsku a Anglicku. Označenie Authentic Trappist Product má iba dvanásť z nich. Prečo? Musia spĺňať tieto tri kritériá:
1. Všetky suroviny na výrobu musia byť vyrobené alebo vypestované v bezprostrednom okolí opátstva.
2. Výroba sa musí realizovať pod dohľadom mníchov alebo mníšok.
3. Pivovar nemá slúžiť ako ziskový podnik. Zisky by mali byť určené pre potreby kláštora, charitatívnu prácu alebo pomoc ľuďom v núdzi.

» čítaj ďalej

Čajový dejchánek  (82/100)

Zverejnené 31.07.2020 21:39   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Pale Ale #Pivovar Raven

"Menej" známejší plzenský Pivovar Raven sa môže pochváliť veruže pestrou ponukou pív. Napríklad aj týmto Tea Pale Ale.

» čítaj ďalej

Severák z Estónska  (76/100)

Zverejnené 28.07.2020 16:42   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#IPA #Põhjala

Pivovar Põhjala sídli v estónskej metropole v Talline a vedie ho Christopher Pilkington, bývalý zamestnanec pivovaru Brewdog. A je to aj cítiť. Nielen cenami, ale aj kvalitou. Podarilo sa to aj pri tomto "severnom" kúsku?

» čítaj ďalej

Chmeľový atak  (88/100)

Zverejnené 27.07.2020 23:12   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#American IPA #Browar PINTA

Atak chmielu bola jedna z mojich prvých íp z malých poľských pivovarov. Už vtedy to bol nenormálny chmeľový náhul. Preto ak som zbadal v obchode Smaki Podhala v Zakopanom (Pilsudskiego 2C) starú známu zelenú etiketu, prihodil som jednu butelku k nákupu. A ako dopadlo toto pivo po rokoch?

» čítaj ďalej

Čierny kameň z Pánskeho lesa (z archívu)  

Zverejnené 26.07.2020 17:03   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Robust Porter #Herrenwald

Jeden z najmladších slovenských pivovarov (písané v roku 2019 pozn. adrik) - pivovar Herrenwald otvorili minulý rok v časti obce Malá Ida (okres Košice - okolie) s názvom Panský les, podľa ktorého nesie svoje meno. Varia spodne i vrchne kvasené pivá a svoje priestory ponúkajú aj kočovníkom. Navyše v letných mesiacoch je to príjemné zakončenie kúpania v neďalekej obľúbenej rekreačnej lokalite Pod Bukovcom. Novinkou na výčape je Blondes passion (ale s marakujou a mangom), lež dnes sa pozrieme na chuť úplne inému pivnému štýlu, ktorý som "uchmatol" z podnikovej chladničky.

» čítaj ďalej

Marakujový džúsik  (86/100)

Zverejnené 24.07.2020 23:15   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#NEIPA #Rodinný Pivovar Zichovec

Ktorý český pivovar varí najviac pív v štýle NEIPA, Milkshake IPA alebo kyseláčov? A do toho sa ešte neboja pridať ovocie? Bingo! Rodinný Pivovar Zichovec. Je libo NEIPU s passion fruit? Žiaden problém!

» čítaj ďalej

Jahodový koktejlík  (84/100)

Zverejnené 23.07.2020 19:46   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Milkshake IPA #Rodinný Pivovar Zichovec

Rodinný pivovar Zichovec na týchto stránkach vôbec netreba predstavovať. Musím ale trošku poopraviť predchádzajúce tvrdenie, že nevedia navariť "normálne" pivo. Pil som už od nich aj ležiaky, ale radšej zostanem pri vyšších percentách a šialených kombináciách.
Apropo je libo jahodový milkshake?

» čítaj ďalej

Staroturanský krásavec (z archívu)  

Zverejnené 19.07.2020 23:10   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#IPA #Pivovar a pálenica Turák a vnuk

Pivovar v obci Stará Turá existuje od roku 2015. Do stálej ponuky pív patrí Blonďák, Ryšavec a Brunet. Tie sú sezónne dopĺňané o vybrané špeciály. Názvy vyjadrujú farebnosť pív od svetlého, až po tmavé. Bohužiaľ sme nikdy nemali cestu okolo a mimo región sme na toto pivo nikde nenarazili, aj keď o jeho existencii sme samozrejme vedeli už dávno. Odškrtávam si teda další slovenský pivovar (vďaka R.).

» čítaj ďalej

Dvojité kyslé kvé  (84/100)

Zverejnené 14.07.2020 22:49   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Wild Specialty Beer #BrewDog

BrewDog. Pre niekoho kultová, ale aj zatracovaná značka. Pre mnohých modla, iní si zas myslia, že to pankáči nikdy neboli. Jedno však treba uznať - tejto značke to proste vyšlo. A hlavne aj vďaka nej si dnes môžeš dať čosi iné ako český ležiak.
Dnes si uchutnáme ich kyseláč Quench Quake s grepom a mandarinkami.

» čítaj ďalej

[1] [2] 3[4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]