Produkciu nemeckého pivovaru Privatbrauerei Eichbaum Mannheim môžete poznať aj zo slovenského Lidlu. Pod hlavičkou Steam Brew predstavil niekoľko pivných štýlov. Už dlhšiu dobu to skúša aj v sieti Billa pod značkou Hop Rider v menších a ešte lacnejších plechovkách. Dá sa za tú cenu kúpiť dobré pivo?
Double NEIPA z Přahy s dokonalým chmeľom Simcoe.
V rukách držím lístok od chmeľovej cestovnej kancelárie do Croctownu (v Anglicku známeho aj ako Cheltenham) - domova tamojšieho pivovaru Deya Brewing Company. Výsledkom spoločnej spolupráce je, ako inak, ľahká Hazy IPA s chmeľmi Loral, Motueka a Nelson Sauvin.
Ležiak s novozélandským chmeľom Motueka s pomerom chmeľu 15 gramov na liter piva!
Táto IPA s novozélandskými chmeľmi Nelson Sauvin a Motueka a hoprejtom 18 gramov na liter vás bezpečne teleportuje do tepla na druhú stranu planéty.
Galaxy bola a je hviezdou medzi austrálskymi chmeľmi. Použili ju aj v poľskom broware Pinta do svojej Sour IPY s hoprejtom 20 gramov na liter!
Šokujúce odhalenie hneď na úvod: Brno mám radšej ako Prahu.
Cieľom výletu nebolo absolvovať čo najviac zastávok, ale skontrolovať po takmer troch rokoch tie obľúbené.
Baskická Double IPA so štvoricou chmeľov Mosaic, Bru-1, Zappa a Cashmere.
Domovaričský recept pretavený do veľkého varenia bez ekonomických úspor. Podľa ratebeer najlepšie švédske pivo v roku 2013.
Crazy Brown, nie Crazy Clown :) od Španielov Naparbier. Má ísť o Brown Ale amerického strihu s väčším množstvom sladu, chmeľu a alkoholu na boj proti chladu.