Chorváti Garden Brewery sa pomaličky od varenia ľahučkých kyseláčov prepracovali až k ťažkotonážnym pivám. Ďalšie z nich - Imperial Salted Caramel & Chocolate Biscuit Stout - bolo navarené v kooperácii s luxemburským pivovarom Totenhopfen Brauhaus.
Chorváti Garden Brewery sa pomaličky od varenia ľahučkých kyseláčov prepracovali až k ťažkotonážnym pivám. Poďme na ďalšie z nich - Imperial Salted Caramel & Chocolate Biscuit Stout.
Chorváti Garden Brewery sa pomaličky od varenia ľahučkých kyseláčov prepracovali až k ťažkotonážnym pivám. Poďme na prvé z nich - Imperial Flat White Coffee Porter.
28.03.2021 22:50 | adrik & bobo
Uniformné etikety Pivovaru Eliáš z Podkylavy som už zachytil dávnejšie, avšak k ich pivám som sa dostal až teraz, a to naraz k celej ich dostupnej produkcii.
17.03.2021 22:14 | adrik & bobo
Session NEIPA s brusnicami a vňaťou vŕbovky uvarená v kooperácii českých létajících pivovarov Černý Potoka a Falkon.
16.03.2021 21:07 | adrik & bobo
Ďalšia časť bozkávania výložiek ehm teda plechoviek bratislavského pivovaru General. Ale nie, teraz vážne. Daný pivovar sa veľmi pekne rozbehol s plechovkami, do ktorých plní rôzne pivné štýly. Dnes sme zjedli jeden ovocný Ale a jednu Milkskahe IPU.
12.03.2021 14:16 | adrik & bobo
Jedným z najnovších prírastkov na slovenskej pivovarníckej mape je pivovar Masarykov Dvor sídliaci v obci Vigľaš, kde okrem pivovaru nájdete aj ubytovanie, wellness alebo jazdu na koni. Poďme sa ale pozrieť na ich pivá. Zatiaľ majú v ponuke dva ležiaky a IPU.
Pivovar Matuška uvaril Stout, ktorý je na pomedzí Export a Imperial, preto ho pomenovali Robust. Verzia 2021 navyše v tanku na americkom dube. A výsledok?
Dá sa povedať, že pivovar Clock z Potštejna bol hneď po pivovare Matuška, druhým priekopníkom v českej revolúcii, v ktorej hrali hlavnú úlohu vrchne kvasené pivá. Ani nespočím, koľkože sme sa napili Twistu alebo Ryšavého Zikmunda ...
Nie je žiadnym prevratným tvrdením, že v zahraničí je bežné nájsť v mnohých supermarketoch väčší výber pív z malých i veľkých pivovarov ako v niektorých tuzemských pivotékach. Aj keď sa v tomto smere u nás zopár mikrorevolúcii udialo, stále sme v tomto v plienkach. Iste, môžeme tiež diskutovať o tom, či je ešte stále možné označovať pivovary, ktoré svojou produkciou vedia zásobovať veľké obchodné reťazce, za craftové, ale nálepka craft sa dnes lepí na úplne čokoľvek. A za ďalšie, či kvantita nejde na úkor kvality.