Na viedeňský pivovar Brauwerk Wien sme natrafili náhodou pri "nákupoch" v pri tranzite cez túto metropolu. Pivovar s podnikovou predajňou, v ktorej okrem vlastnej produkcie ponúkajú od europív rovno z paliet, pivných suvenírov, čapovaného piva až po rôzne pivné šialenstvá, nájdete na adrese Ottakringer Platz 1. Výber padol okrem iných na Red impact (príjemne nakyslastý Flanders Red), Crown Princess (trochu viac nasladlý, ale hrejivý Imperial Vienna Lager) a Freakshow Cucumber - Berlinee Weisse, pri ktorom zrejme tušíš, čo doňho bolo pridané.
26.09.2020 00:46 | adrik & bobo
Holíčsky Pivovar Wywar môžeme zaradiť medzi pivné stálice nielen u nás, ale veľkej obľube sa teší aj v susedných Čechách. Pozdravujem hlavne do Brna.
V ďalšej časti nášho seriálu sme sa pozreli na ich Black IPU.
Síce som zatiaľ najdôležitejšieho ťahača ukrajinskej pivnej scény nenašiel, zopár adeptov by sa určite našlo. Jedným z nich môže byť aj kyjevský pivovar Varvar brew. Od polovice roku 2015, kedy oficiálne vznikli, stihli pričuchnúť k bársakému štýlu, aký si len vymyslíš. Od ležiakov, ochutených pív, kyseláčov, všetkých druhov íp, až po také remixy ako tabakový baltic porter, pumpkin porter alebo barrel aged barley wine. Veľká škoda, že z ich produkcie je vo fľašiach dostupná poväčšine iba základná rada (14 pív), na tie experimentálne (77 pív!) treba vlastniť pas :)
17.09.2020 22:59 | adrik & bobo
V ťažkých časoch (tento rok) vznikol (zatiaľ) kočovný pivovar Atomic Brewery a toto je moje prvé pivo od nich. Páči sa mi celá koncepcia od názvov pív, etikiet až po osobnosti. Na tejto nájdete jedného z najväčších vedcov všetkých čias s citátom "More the Knowledge, lesser the Ego. Lesser the Knowledge, more the Ego" (čím viac vedomostí, tým menšie Ego, čím menej vedomostí, tým väčšie Ego).
Zatiaľ mi je záhadou, kde svoje pivá varia, ale držím palce, aby sa raz prepracovali aj k vlastnému pivovaru!
Ešte nejaká zabudnutá butelka z výletu do Poľska, pri ktorom som vyfasoval pszeniczne i przyjemnie pijalne IPA od AleBrowaru. AleBrowar je pivovar zo severu Poľska a jeho portfólio je naozaj pozoruhodné. Dnes si predstavíme ich New England Wheat IPU s názvom Derby Girl.
Sour pale dry hopped Citrou s názvom Sur Citra od mojich obľúbených kočovníkov To Øl je klasika, ktorá vie pekne spríjemniť večer. Nijak inak tomu nebolo ani tentoraz.
Ach, kedy sa bude dať ísť bezpečne do Dánska?
10.09.2020 23:22 | adrik & bobo
Džad si pamätám ako Perše procikorupčne pifko s etiketou birmovaného katolíka. Na tej najnovšej sa objavil ten, ktorého meno sa nevyslovuje a jeho exceletné výroky. Kočovnému pivovaru Hej rup prajem, aby sa na ich etikety postupne dostali všetci červení zlode...ehmehm...mocipáni.
Pivovar, ktorý určuje trend nielen vo Švédsku alebo celej Škandinávii? Ako prvý určite väčšinu z vás napadne Omnipollo so šialenými etiketami. Aj mňa. Preceňovaná značka? Určite nie. Jemným z mnohých príkladov je Session Arzachel IPA chmelená ako Double IPA.
Pri turistikovaní nočnou Ostravou som narazil aj na tento Bourbon Barrel Aged Imperial / Amber Czech Lager. Na internete som našiel zmienku iba o "čistej" verzii - chcel som vedieť, v akej lakocinke to ležalo. Etiketa je teda z "pôvodného" piva (to z neho nevytiahol ani desatiné % alkoholu?) a na nej len nálepka Bourbon Barrel Aged. To je všetko.
04.09.2020 14:06 | adrik & bobo
Výhercom košickej Hop´n´rolly sa nielen pre mňa stalo Gose z pivovaru Falkon. Konečne Gose ako má byť. Ani čapovaná DDH Double IPA s názvom Reflections nebola od veci, preto sme sa rozhodli pozrieť sa bližšie na jej fľašovú verziu. A ako to dopadlo?